Wózki samojezdne do zakładów pracy

Automatyzacja jest procesem który postępuje bardzo szybko, zwłaszcza w najnowocześniejszych miejscach pracy i zakładach produkcyjnych które są obecnie silnie modernizowane. Zautomatyzowane urządzenia transportowe są jednymi z najczęściej wdrażanych urządzeń, a ich funkcjonalność jest oczywista dla wszystkich osób mających z nimi styczność. 

Automatyczny wózek do transportu materiałów przemysłowych

nowoczesne automatyczne wózki transportoweWózki transportowe, nazywane w skrócie wózkami AGV, czyli wózkami sterowanymi automatycznie, są obecnie używane w bardzo wielu miejscach pracy, i sprawdzają się świetnie jako zamiennik linii transportowych czy nawet fizycznych operatorów pojazdów transportowych. Nowoczesne automatyczne wózki transportowe mogą samodzielnie wykonywać zadania, a w niektórych konfiguracjach nawet bywają wyposażane w ładowarki, które pozwalają na załadowanie i rozładowanie towarów w wyznaczonym miejscu bez ingerencji żadnej innej maszyny czy pracownika. Wózki te są bardzo podobne pod względem działania i konstrukcji do nowoczesnych maszyn sprzątających, jakie coraz częściej pojawiają się w domach, gdyż one również wyposażone są w cały zestaw czujników odległości, kamer i systemu radarowego, aczkolwiek o wiele bardziej rozbudowanych i znacznie precyzyjniejszych niż ich domowe odpowiedniki.

Dzięki takiemu wyposażeniu mogą poruszać się praktycznie w każdym otoczeniu które umożliwia ich ruch bez najmniejszych trudności, a w razie potrzeby mogą także modyfikować trasę jazdy gdy obecna trasa może wywoływać zagrożenie dla pracowników czy staje się nieoptymalna. Wózki te są dostępne w wielu różnych wersjach i konfiguracjach. Zakłady mogą więc bez trudu wyposażyć się w kompaktowe, małe wózki jak i w masywne, duże maszyny do automatycznego transportu wielotonowego.