Wytrzymałe świetlówki LED

 

Oświetlenie LED jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne i znacznie bardziej trwałe niż standardowe rodzaje oświetlenia. Żarówki żarnikowe były bowiem zdecydowanie mało wytrzymałe, i ulegały przepaleniu bardzo szybko. Jarzeniowe żarówki, natomiast, są dość nieekonomiczne, pomimo zapewnień producentów, oznaczających je jako energooszczędne.

Nowoczesne żarówki do lamp LED

niedroga świetlówka led 18wŻarówki LED jeszcze do niedawna były dość kosztowne, i należały bardziej do ciekawostek niż do standardowego rodzaju oświetlenia. Szybko wyparły jednak standardowe rodzaje żarówek, przede wszystkim z racji ogromnej trwałości i zdecydowanie mniejszego zużycia energii niż normalne żarówki, które nie są już wykorzystywane. Niedroga świetlówka led 18w może w zupełności zastąpić dowolną inną żarówkę, i nie tylko będzie o wiele mniej energożerna, ale również wystarczy na o wiele dłużej. Co więcej, jasność światła żarówek LED jest o wiele większa, mimo mniejszego zużycia prądu. Pasują one do każdego rodzaju oprawek i starego typu lamp, ale wiele modeli przeznaczonych jest do nowoczesnych lamp, i posiada całkiem inne gniazda niż normalna świetlówka. Najlepsze żarówki LED można dostać u renomowanych producentów oświetlenia. Żarówki te są przeznaczone zarówno do użycia w standardowych oprawach, jak i w co bardziej nietypowych lampach, ozdobnych czy przemysłowych.

Najczęściej można dostać świetlówki generujące ciepłe czy zimne światło, aczkolwiek można dostać także świetlówki o warsztatowym oświetleniu neutralnym, lub kolorowym świetle, które używane są do ozdabiania lokali gastronomicznych czy nawet pokoi. Co ciekawe, pasują one również do tych opraw, które umożliwiają regulowanie jasności czy zmianę koloru światła, więc należą do zdecydowanie uniwersalnych świetlówek.