Hodowla bydła i dozowniki leków

Najważniejsze zwierzęta hodowlane w Polsce to trzoda chlewna, bydło i drób.W naszym regionie najbardziej popularna jest hodowla bydła. razem z rodzicami prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na hodowle bydła mlecznego. Przy zwierzętach codziennie mamy dużo pracy, niezależnie czy jest to normalny dzień czy weekend.

Hodowla bydła i potrzebne dozowniki lekarstw

dozowniki dosatron d25re5Bardzo lubię pracę w swoim gospodarstwie. Poza tym to ciekawe zajęcie i kontakt ze zwierzętami. Czasami trzeba podać  zwierzętom lekarstwa czy witaminy. Weterynarz do ich podawania polecił nam dozowniki dosatron d25re5. Dozownik stosowany jest do dozowania lekarstw, witamin itp. w budynkach inwentarskich. Dosatron jest urządzeniem podłączonym do sieci wodociągowej, a jego jedyną siłą napędzającą jest ciśnienie wody. Pod jej wpływem, mechanizm zasysa zagęszczony preparat, dozuje żądaną proporcję, a następnie miesza preparat z wodą. W naszym gospodarstwie spełnia ogromna rolę. Za pomocą niego dajemy naszym zwierzętom potrzebne witaminy, lekarstwa. Wiele razy uratował zdrowie naszym zwierzakom. Dostaron to francuska firma, która cieszy się ogromna renomą w Europie. Ich dozowniki są precyzyjnie wykonane, proste w budowie i bardzo żywotne. Po podłączeniu do instalacji wodnej pracują bez użycia energii elektrycznej. Polecam je wszystkim hodowcom bydła, trzody chlewnej czy drobiu. Moim zdaniem są niezawodne, niezbędne, bardzo przydatne.

Najwyższej klasy dozownik leków i witamin przeznaczony do stosowania w systemach pojenia drobiu, trzody chlewnej to dozownik dosatron d25re5. Umożliwia on precyzyjne dawkowanie preparatu w zakresie od 1- 5%. W naszym gospodarstwie mamy cztery takie dozowniki niezbędne w hodowli bydła mlecznego. Podajemy nimi preparaty naszym zwierzakom.