Idealne zadaszenia tarasu z pergoli

Tradycyjna, znana już od średniowiecza pergola – to nic innego jak szpaler prętów stanowiących podporę dla naturalnego zadaszenia stworzonego z roślin. Dawniej altany były popularnym elementem dekoracyjnym parków i ogrodów, obecnie wracają do łask, niosąc chłód i cień w upalne słoneczne dni przebywającym na tarasie.

O przydatności zadaszenia z pergoli

pergola na zadaszenie tarasuW ciągle ocieplającym się klimacie intensywne promienie słoneczne, to prawdziwa zmora. Pojawiają się głównie na balkonach i tarasach zlokalizowanych od strony południowej i skutecznie utrudniają pełne korzystanie z tych miejsc. Gorące letnie promienie potrafią zepsuć każde uroczyste spotkanie czy nawet zwykły odpoczynek przed domem. Oślepiają, drażnią, powodują psucie się wystawionych potraw, a jedynym sposobem na przeciwdziałanie im może być tradycyjna pergola na zadaszenie tarasu. Aluminiowa konstrukcja wsparta o obiekt i zacieniająca go za pomocą dachu to od najdawniejszych czasów najlepsze rozwiązanie chroniące przed natrętnym słońcem. Współczesna pergola jest nie tylko bardzo funkcjonalna, lecz także o wiele bardziej trwała. Wykonana z aluminium, posiadająca zarówno automatyczny, jak i manualny system rozkładania – jest niezwykle wygodna i właściwie niezniszczalna. Tarasowe zadaszenie świetnie sprawdza się w każdych warunkach, a w dni deszczowe znakomicie chroni także przed opadami.

Rozstawienie na tarasie pergoli to ostatnimi czasy jedna z najbardziej popularnych decyzji wykończeniowych. Jej ładne i solidne zadaszenie doskonale chroni właścicieli przed słońcem i deszczem, uprzyjemniając letni pobyt na zewnątrz zarówno ten samotny, jak i w gronie przyjaciół czy rodziny. Współczesne pergole są bardzo trwałe, a do tego niezwykle estetyczne, dzięki czemu stanowią nie tylko osłonę, lecz także piękną ozdobę domu.