Wybór stołu składanego

Stoły rozkładane to bardzo funkcjonalne meble do jadalni, salonów, kuchni i sal konferencyjnych. Wymiary blatu można zmieniać, co pozwala na elastyczne dopasowanie stołu do indywidualnych potrzeb i liczby korzystających z niego osób. Typową funkcją stołu jest oczywiście spożywanie posiłków.

Zalety rozkładanych stołów

estetyczny stół składanyStoły rozsuwane są popularne w tym celu, ponieważ rozmiar blatu można zmieniać w zależności od liczby gości. To czyni je idealnymi stołami do jadalni, salonu i ogrodu. Takie meble można złożyć do użytku rodzinnego i zajmują niewiele miejsca. Z drugiej strony, po rozłożeniu jest idealny do przyjmowania gości, uroczystości rodzinnych i spotkań z przyjaciółmi. Solidny estetyczny stół składany, może być wykonany z różnych materiałów. Jednak główną cechą tych mebli jest możliwość zmiany rozmiaru blatu. Z tego powodu takie meble są najczęściej wykonane ze stosunkowo lekkich materiałów, które można łatwo rozłożyć. Oczywiście najlepszym wyborem będzie stół rozkładany wykonany z litego drewna. Lite drewno jest bardzo wytrzymałe i trwałe, a przy tym stosunkowo lekkie. Takie stoły można łatwo rozkładać i składać zarówno za pomocą prowadnic, jak i za pomocą przedłużek przykręcanych do głównego blatu. Nowoczesne stoły rozkładane charakteryzują się przede wszystkim minimalistycznym designem i prostą konstrukcją. Liczba akcentów dekoracyjnych jest ograniczona, ale piękno tworzy doskonała jakość materiałów, wyważone proporcje i najwyższa precyzja wykonania.

Liczba miejsc przy stole rozkładanym jest oczywiście uzależniona od jego wymiarów. Jednak to wielkość złożonego i rozłożonego stołu musi być brana pod uwagę. Wybierając konkretny model należy oczywiście wziąć pod uwagę nie tylko wymaganą liczbę miejsc siedzących, ale także wielkość pomieszczenia.