Zdrowe masło migdałowe

Rynek produktów eko i zdrowej żywności, przeżywa obecnie ogromne zainteresowanie. Wiele osób odżywia się w świadomy sposób, gdyż zależy im na własnym zdrowiu. Przeważnie wiąże się to z urozmaicaniem diety o różne wartościowe produkty.

Jak jeść masło z migdałów?

masło migdałowe na kanapkiNaturalne produkty spożywcze są najlepsze dla naszego zdrowia, dlatego powinno się ich spożywać jak najwięcej. Dietetycy zalecają, aby wprowadzić do diety orzechy i migdały, ponieważ są one bardzo wartościowe dla naszego organizmu. Mogłoby się wydawać, że nie mogą zawierać nic cennego, bo są małe, a przez to ubogie w witaminy. Jednakże jest wręcz odwrotnie o czym przekonało się już wiele osób regularnie je spożywających. Jeżeli chodzi o migdały, to wiele osób kojarzy je z mazurkiem na święta czy też z chałwą, jednakże ich zastosowanie jest znacznie szersze. Poza jedzeniem ich w całości, można z nich zrobić masło migdałowe na kanapki, które można kupić w wielu sklepach. Jest ona przygotowane wyłącznie z migdałów, które są wielokrotnie mielone do uzyskania gładkiej masy. Choć oczywiście w sprzedaży można spotkać masła o gładkiej lub chrupiącej konsystencji, gdzie znajdują się cząstki migdałów. Jego zastosowanie jest tak samo szerokie jak każdego innego masła orzechowego. Można go nakładać na kanapkę, dodać do ulubionej owsianki, a nawet można znaleźć przepis na zupę dyniową z masłem migdałowym. Jest ono bardzo wartościowe, gdyż zawiera mnóstwo magnezu, wapnia, witaminy A, E czy też witaminy z grupy B. Co do ceny, to kupimy go za niecałe 40zł.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów, którzy produkują masło migdałowe. Najczęściej jest ono wytwarzane z całych i nieobranych migdałów, przez co jego kolor jest jasno – brązowy i ma charakterystyczny, lekko gorzki posmak.