Poszukiwania żeliwnych blach

Posiadam w swoim domu starodawny, ale bardzo dobry piec. Do tej pory za bardzo nie miałam czasu, aby na nim gotować, jednak teraz, gdy przeszłam na emeryturę, miałam więcej czasu i zdecydowałam się temu poświęcić. Sęk w tym, że już pierwszego dnia, gdy chciałam coś ugotować, okazało się, że blacha pieca jest w bardzo złym stanie. Nie wiem, jakim cudem nie zauważyłam tego wcześniej.

Gdzie kupię solidną blachę żeliwną?

blachy żeliwneNie miałam więc innego wyboru, jak po prostu jak najszybciej udać się do sklepu i zakupić nową blachę. Na szczęście z tego co się dowiedziałam, montaż takiej blachy był bardzo prosty. Ważne było jedynie to, aby były to wysokojakościowe blachy żeliwne. Tylko solidne żeliwo jest bowiem na tyle żaroodpornym tworzywem, aby nie uszkodziło się ono pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, jaka wytwarza się w piecu pod wpływem gotowania. W sklepie do którego się udałam, nie miałam problemów ze znalezieniem takiego produktu. Wybrałam wysokojakościową i trwałą dwukomorową blachę żeliwną z fajerkami. Takie rozwiązanie umożliwiało mi gotowanie w kilku naczyniach jednocześnie. Z kolei dzięki fajerom mogłam bez problemu regulować temperaturę pod szczególnymi garnkami. Właśnie na czymś takim mi zależało. Muszę przyznać, że od razu zauważyłam, że blacha ta jest naprawdę solidna i nie dziwiłam się, że tak wiele, w tym sprzedawczyni z tego sklepu, ją poleca.

Ważyła ona bowiem kilkanaście kilogramów i była wykonana z precyzją i dbałością o wszelkie szczegóły. Fajery były idealnie ze sobą spasowane. Bardzo ucieszyła mnie również niska, atrakcyjna cena. Kiedy dowiedziałam się od sprzedawczyni, że po prostu ta blacha żeliwna jest aktualnie dostępna w promocji i pozostały już ostatnie sztuki na magazynie, natychmiast dokonałam zakupu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom