Kubki do kawy na wynos

Jednorazowe kubki do napojów czy to zimnych czy ciepłych mają w dzisiejszym świecie olbrzymie zastosowanie. Są bardzo popularne w punktach gastronomicznych, w lokalach, w biurach. Warto jednak przyjrzeć się jakie mamy rodzaje kubków do napojów. Jeszcze nie tak dawno najczęstszym rozwiązaniem były kubki plastikowe.

Kubki do gorących napojów na wynos

 

kubki papierowe do gorących napojówDoskonale trzymały one ciepło a jako jedne z głównych zalet podawano to, że nadają się do recyklingu więc można je wykorzystać ponownie wystarczy jedynie wrzucać je do odpowiedniego pojemnika. Później przyszła moda na kubki ze styropianu. Są one bardzo wygodne, wytrzymałe, długo trzymają temperaturę. Są bardzo poręczne i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne z ekologicznego punktu widzenia, nie są one jednak najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną dbać o naszą planetę. Najbardziej rozsądnym wyborem i ostatnio najbardziej modnym są zdecydowanie kubki wykonane z papieru. Nadają się one zarówno do napojów ciepłych jak i zimnych. Kubki papierowe do gorących napojów muszą być wykonane z dobrej jakości papieru aby były wytrzymałe, aby dobrze trzymały ciepło i przede wszystkim ważne jest aby miały wzmocnioną konstrukcję przez to będą naprawdę bezpieczne. Zaletą takich kubków jest to, że przy naprawdę gorących napojach nie poparzymy sobie dłoni trzymając taki kubek. Możemy wybrać z bogatej gamy kolorystycznej możemy umieścić reklamę, możemy umieścić swoje logo. Bardzo często kolorowe kubki do napojów są wykorzystywane na różnego rodzaju przyjęciach i urodzinach na przykład dziecięcych.

Co ważne papierowe kubki to brak problemu jeżeli chodzi o sprzątanie czy mycie naczyń, po prostu wystarczy wrzucić je do pojemnika na odpady papierowe. To na jakie naczynia jednorazowe do napojów się zdecydujemy tak naprawdę zależy od tego jakie są nasze możliwości finansowe oraz od tego czy zależy nam na ekologii.