Czy można zatrudniać ukraińskich pracowników?

Do zatrudnienia pracowników z innych krajów zwykle nie trzeba spełniać żadnych szczególnych wymagań, problemy natomiast może mieć sam obcokrajowiec, który musi przebywać w naszym kraju legalnie. W innym wypadku może okazać się, że nie jest on w stanie wykonywać legalnie pracy. Dlatego najłatwiej jest, poszukując takich ludzi, skorzystać z usług profesjonalistów.

Kiedy można zatrudniać ukraińskich pracowników?

pracownicy z ukrainy agencja pracyPierwszym krokiem, jaki wykonuje agencja, jest określenie zapotrzebowanie a pracowników. Odbywa się to podczas rozmowy z potencjalnym zleceniodawcą, który szuka ludzi do pracy w swojej fabryce, w której będzie mógł produkować jeszcze więcej, za jeszcze mniej. Na takim spotkaniu ustalane są potencjalne kwalifikacje i doświadczenie, jakie powinni mieć kandydaci. To od tego w głównej mierze zależy, jacy ludzie zostaną przyjęci do pracy. Takie zapotrzebowanie jest następnie przesyłane do lokalnych biur i stanowisk pośrednictwa pracy w kraju, z jakiego szukamy pracowników, w tym przypadku będzie to Ukraina. Tam na miejscu rekruterzy przeprowadzają różne rozmowy z osobami, które są zainteresowane pracą u nas. Jeżeli potrzebni nam są wykwalifikowani pracownicy z Ukrainy agencja pracy dostarczy nam odpowiednich specjalistów. Zasilają oni rynek pracy we wszystkich branżach, a już szczególnie w branży produkcyjnej oraz budowlanej, gdzie brakuje fachowców znających się na robocie.

Korzystając z wielomilionowych zapasów ludzkich, które czekają na nas na wschodzie, możemy uzupełnić brak, jakie mamy w kadrach ze względu na brak chętnych polskich obywateli, którzy nie chcą wykonywać najcięższych prac za najmniejsze pieniądze. Obywatele biedniejszej Ukrainy są lepiej zmotywowani do pracy w naszym zakładzie, co możemy wykorzystać, kosztując z ich usług.